Mesajımız var    Bilgiye açılan kapı Küçükçekmece Belediyesi Açık Veri Platformu…
    Küçükçekmece Belediyesi Açık Veri Platformu, Küçükçekmece Belediyesi tarafından Küçükçekmece’nin verilerini paylaşmada bir girişim olarak oluşturulmuştur. Küçükçekmece Belediyesi, bağlı kuruluşları, diğer kamu ve özel sektör kuruluşlarının sahip olduğu, paylaşabileceği verilere Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) hükümlerine ve hukuka uygun şekilde erişmesi ve bu verileri ücretsiz olarak kullanabilmeleri için gerekli çalışmaları yürütecektir.


    Bir Küçükçekmece Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü çalışması olan Açık Veri Platformu, vatandaşlarımıza ve çeşitli çalışmalarda sayısal verilere ihtiyaç duyan araştırmacılara, öğrencilere doğru veriye erişim kolaylığı sağlamak ve bilginin değere dönüşmesi aşamasında destek olmak amacıyla oluşturulmuş bir uygulamadır.


    Bu uygulamada temel amaç bilgiyi anonimleştirerek bilgiyi sunanlar ile ihtiyaç duyanlar arasında etkin, şeffaf, hesap verilebilir bir etkileşim sağlamaktır.


    Küçükçekmece Belediyesi yetki alanında kaydedilen tüm veriler doğru ve şeffaf bir biçimde gerektiğinde güncellenerek çeşitli kategoriler altında veri setleri olarak paylaşılır. Uygulamada bulunan Veri setlerinin eklenme tarihi, güncellenme tarihi, boyutu, dosya indirme, platform hakkında yorum yapma, veri talebinde bulunabilme gibi özellikler ile de doğruluk, şeffaflık ve veriye kolay ulaşabilme kriterleri de desteklenmektedir.


     Küçükçekmece Belediyesi Yazılım Geliştirme Ekibi